Sıkça Sorulan Sorular

 CEVAP 

Diyarbakır'da 1993 yılında kurulmuş olan ONKO Emlak Bayilik Sistemi, Türkiye’de kurumsal satışında ve alanında tanınmış franchising markasıdır.

Kapsamlı eğitim, yönetim, iş idaresi ve pazarlama gibi konulardaki destekleriyle E-pazarlama alanında lider olarak bilinmektedir.

Türkiye'de ONKO Emlak  markası gayrimenkul alım, satım, kiralama ile birlikte sektöre getirdiği hizmetlerle çok farklı bir konum elde etmenin yanında sektörün gelişmesinin de öncüsü olmuştur.


 cevap 

Ülkemizde emlak danışmanları aracılığıyla satılan gayrimenkul sayısı her geçen gün yükselmektedir. Emlak danışmanları arasında rekabet kızıştıkça ve müşterilerden gelen şikayetler arttıkça da markalı emlak danışmanlarının önemi artmaktadır.

Marka dendiğinde ilk akla gelen şey standardizasyondur. Yani aynı hizmeti her yerde aynı fiyata, aynı kalitede alabilmek. Standardını bildiğiniz bir şeye güvenirsiniz, en azından ne kadar güvenebileceğinizi bilirsiniz. Elbette hizmet sektöründe standardizasyon kolay bir şey değildir, Danışmanın kendi kişisel özellikleri hizmetin kalitesinde en önemli rolü oynar. Yine de markalı bir zincirin altına giren broker ve danışman, işi hakkıyla uzun süreli ve doğru yapmayı amaç edinmiş kimse olduğunu herkese göstermiş olur. Markanın getirdiği sinerjiyle işleri kolaylaşır, satış daha kolay hale gelir.
Emlak sahipleri, anlaşma yapmak için markalı ofisleri tercih eder. Alıcılar da markalı ofislere daha çok güven duyarlar.
Mesleğe başlamak isteyen danışmanlar da markalı ofisleri tercih ederler. Markalı ofisler herkes için bir güven unsurudur. Özellikle de sektörde pek çok yanıltıcı, kuşkulu bilginin dolaştığını düşünürsek.


 CEVAP 

·    -  Başarısı kanıtlanmış ve tanınmış bir markanın size getirmiş olduğu avantajlardan yararlanırsınız

·    - ONKO Emlak markasının sağladığı güvenle yarattığı müşteri kitlesi ile iş yapma olanağı bulursunuz

·    - ONKO Emlak ’in tüm dünyada verilen profesyonel eğitim programlarından yararlanırsınız

·    - ONKO Emlak sistemi ile ortak hareket etmek, karşılaşabileceğiniz risk ve işletmecilik sorunlarını minimize etmenize yardımcı olur

·    - Mali, hukuki ve IT konularında ONKO Emlak Türkiye’den ücretsiz danışmanlık desteği alırsınız

·   - Büyük bir zincirin parçası olarak portföy veya müşteri paylaşımını güven içinde yaparsınızCEVAP  

ONKO Emlak’in faaliyette olduğu tüm illerdeki ofislerle ortak çalışma yapabilir, yönlendirme yaparak satış kiralama işlemlerine aracılık yapabilirsiniz. http://www.onkoemlak.com web sitesine üye olup giriş yapma hakkını elde eder ve kendinizi tüm Dünya'ya açarsınız

 CEVAP 

Şirket merkezimize başvuran gayrimenkulünü satmak/kiralamak isteyen müşterilerin bilgileri en yakın ONKO Emlak ofislerine yönlendirilmektedir. Bunun yanında sistemdeki tüm ONKO Emlak ofislerinin portföyleri paylaşıma açık olduğundan, tüm ofislerimiz birbirlerinin portföylerini müşterilerine sunabilmektedir

 CEVAP 

Franchise giriş bedeli bölgelere göre değişiklik arz etmektedir. Lütfen öncelikle müracaat ederek kendinizi tanıtınız.

 CEVAP 

İlk giriş bedeli dışında tüm gelirlerinizin % 100 olarak sizindir. Ayrıca teknoloji desteği, eğitim desteği ücretsizdir. 

 CEVAP 

Gayrimenkul danışmanlığı, ilk yatırım maliyeti düşük olan, ancak hemen hızlı gelirler üretmenin zor olduğu  uzun soluklu bir meslektir. Bu işe soyunan kişiler 1 yıl içinde başarılı olmayı hedeflemeliler

 CEVAP 

Sözleşme süresi 3 yıldır. Süre sonunda karşılıklı mutabakat ile sözleşme uzatılır.

 

 CEVAP 

Mevcut ofislerimizin yakın alanına girmeyen her bölgede ofis açabilmeniz mümkündür. Lokasyon, karşılıklı görüşmelerimiz ile tespit edilmektedir.

 CEVAP 

Hayır. Geçmiş tecrübeleriniz, işe bakış açınız, uzun vadede başarılı olabilme potansiyeliniz bizim için çok önemlidir.

12- OFİS KONUSUNDA KRİTERLERİNİZ VAR MI?

Kolay ulaşılabilen bir yerde minimum 70 m2, düz ayak giriş veya birinci, kat seviyesinde ofis alanlarını tercih ederiz. Ayrıca ONKO Emlak kurumsal kimlik standartlarına uygun olarak giydirilmesi, girişte bir karşılama bankosu, bekleme bölümü, danışmanlar için çalışma alanı, toplantı salonu gibi ortak kullanım alanlarının olması gerekmektedir. 

 Hakkımızda 

Gayrimenkullerinizin Alım -Satım ve Kiralanmasında

Profesyonel Hizmet Sağlayan Firmamız 1993 Yılında Türkiyede İlk Şirket Merkezini Kurmuştur.

 Diyarbakır Merkez Ofisten Sonra Kayapınar Ofislerini Kurmuştur.

ONKO Emlak öncelikle müşteri memnuniyetini ön planda tutarak birçok müşterisinin güvenini kazanmıştır ve en büyük referanslarımız ev sahibi yaptığımız müşterilerimizdir.

Hedefimiz  2020 yılına kadar Türkiye Genelinde 100 Franchise Ulaşmak ve  profesyonel gayrimenkul danışmanlarımız ile Siz Değerli Müşterilerimize Kusursuz hizmet vermek için alt yapı çalışmalarına ilk günkü heyecanla devam etmektedir.

ONKO Franchise olarak; Bizimle yola çıkan ofislerimizin işlerini geliştirmesine yardımcı olmak.            

 DEĞERLERİMİZ 

Güven,

Mükemmeliyet,

Memnuniyet,

Kaliteli hizmet,

Gelişim.

Güvenle Gelen Mutluğu Her zaman yaşıyoruz.

ONKO Emlak

 CEVAP  

Gereken her türlü eğitim, ONKO Emlak Kişisel Gelişim ve Eğitim Akademisi tarafından verilir.
Eğitim, bireyin davranışlarında gerekli olan değişimi kendi arzusu ile oluşturma sürecidir.
Hizmet sektörünün dinamiklerinin en yoğun yaşandığı, kıran kırana rekabet Sartlarının içinde yer alan emlak danışmanlığı sektöründe standartlar ilişki yönetimi ve bilgi üzerine kurulur. ilişki yönetimi ve bilgi, gayrimenkul sektörünün olmazsa olmaz iki koşuludur.
Hiçbir eğitim kendi başına bir bireyin başarılı olmasını sağlayamaz, ancak başarıya ulaşabilecek kişileri önemli bilgiler ile donatır, bilinçlendirir, yönlendirir ve farkındalık sağlar.
ONKO Emlak Türkiye zinciri çatısı altında çalışma kararı almış her danışman veya broker, minimum eğitimleri tamamlayıp ONKO Emlak Danışmanlık – Broker Sertifikalarını alırlar