Blog

Gayrimenkul Franchise Sistemi nedir?

Gayrimenkul Franchise Sistemi nedir?

Emlak Franchise Sistemi

Türkiye’de Gayrimenkul Franchise veren yani emlak ofisi açmak isterseniz emlak ofisi bayiliği veren ONKO Emlak şirketleri yakından inceleyin. Türkiye’de özellikle İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya gibi büyük şehirlerde birçok franchise emlak ofisi bulunmaktadır. siz de emlak ofisi açmak istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun.

Gayrimenkul Franchise Sistemi nedir?

Gayrimenkul franchise sistemi, bağımsız gayrimenkul acentelerine veya şirketlere tanınmış bir marka adı altında faaliyet gösterme ve pazarlama, eğitim ve destek hizmetlerinden yararlanma imkanı sağlayan bir iş modelidir. Franchise alan, marka adı ve sistemi kullanmak karşılığında franchising verene belirli bir ücret v öder.                   Türkiye’deki gayrimenkul franchise sisteminin amacı, gayrimenkul sektöründeki kalite ve profesyonelliği artırmak, hem alıcılar hem de satıcılar için daha fazla fırsat ve avantaj sağlamaktır.

Emlak Kursu Zorunluluğu ve Emlak Yetki Belgesi

Emlakçılık yapmak istiyorsanız Ticaret Bakanlığı tarafından verilen TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ alınması gerekmektedir. Bu belge içinse 100 saatlik zorunlu Emlak Kursu alıp sınavını geçerek üniversite mezunları için 6 Aylık lise mezunları için 1 Yıllık staj gördükten sonra belgenizi alıp Emlak Ofisinizi Açabilirsiniz.                           

Emlak Danışmanlığı Kursu ve yetki belgesi için daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Emlak Bayilik Fiyatları 

Emlak bayilik fiyatları gayrimenkul franchising şirketlerinin bölgesel yayılma stratejilerine, verdikleri ek hizmetlere ve marka kullanım sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Gayrimenkul şirketleri özellikle bu işe ilk defa girecek olan adayların zorunlu emlak kursu eğitimlerinin tamamlanmasına, en az 6 ay gayrimenkul danışmanlığı yapma şartının yerine getirilmesine, ofis açmak için gereken izin ve belgelerin tamamlanmasına kadar farklı destek paketleri sunarlar.

Türkiye’de en uygun gayrimenkul bayilik bedeli ONKO Emlak’a aittir.                               

ONKO Emlak 50 Bin TL Bölgesel değişen bedeller istemektedir.                                         

Ancak aylık aidat ve satışlardan PAY almadığından daha çok tercih edilmektedir.

Satılık ve Kiralık Gayrimenkul Son Yazılar