Blog

Gayrimenkulde Franchise Sistemi

Gayrimenkulde Franchise Sistemi

Gayrimenkulde Franchise Sistemi Nedir?

Franchise sistemi nedir, avantajları nedir, globalleşmenin getirisi nedir, Türkiye’de bu konuda neler oluyor sorularının yanıt bulduğu, girişimciliğe ve franchise sistemine dair bilgiler. Franchise sistemi günümüzde hem Türkiye’de hem de dünyada en çok kullanılan girişimcilik uygulamalarından biri. Markaların başlangıç ve gelişim süreci, müşterilerin talepleri global ve yerelde trendleri izleyerek franchise alanını şekillendirmektedir.

“Franchise sistemi ile girişimci hızlı bir başlangıç yapmaktadır.”

 “Franchise sistemi ile başlamanın önemli nedenlerine değinecek olursak;  yaptığımız araştırmalarda bir girişimin hayata geçmesi ortalama 6 ay. Daha öncesinde hiçbir girişimin şirket sürecine gelmesi mümkün değil. Franchise sistemi ile ise girişimci hızlı bir başlangıç yapmaktadır.Bu işte rehberlik ve destek olması da önemli bir faktör. Çünkü marka zaten tecrübe ile deneyimlenmiş. Yeni bir girişimcinin alabileceği en büyük destek mentörlük. Franchise sisteminde bunun var olduğunu görüyoruz. Marka bilinirliği önemli bir değer. Sistem ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşabiliyorsunuz. ONKO Gayrimenkul istatistiklerine göre 10 girişimin bir tanesi başarılı oluyor. Çünkü ispatlanmış bir model değil. Bu noktada ispatlanmış bir modelle işe girmek düşük risk getirisi demek. “Franchise alan eğer sistemi anlatıldığı gibi doğru uygularsa herhangi bir yatırım riski yok.”

“Gayrimenkulde Franchise Sisteminin Avantajları ”konu başlıkları ile Türkiye’deki pek çok marka franchise ile büyüme yolunda, Franchise bir imtiyaz kullandırmadır. Franchise sistemi müthiş bir hukuki ve ticari platform. Franchise alan eğer sistemi anlatıldığı gibi doğru uygularsa herhangi bir yatırım riski yok. Bunu iddialı bir şekilde altını çizerek belirtelim . Franchise sisteminin en önemli faydası başkalarının sermayesi ve deneyimiyle edinilmiş tecrübelerle iyi bir markanın temsilcisi olmak. Şuanda ABD’de perakende sektörünün %35’i franchise ile işliyor.1 milyon işletme franchise olarak çalışıyor. Türkiye’de 60 sektör bu sistemde ve 2 binin üzerinde nokta olduğunu varsayıyoruz. Franchise sisteminin Türkiye’ye avantajlarına değinecek olursak; Dünyadaki standart iyi yatırımlar Türkiye’ye geliyor. Yerli markalar global markalarla entegre bir şekilde franchise vermeye başladı. Türk ticaretine iş mühendisliği kavramı girdi. Gayrimenkul sektörü de franchise sistemi ile daha da gelişti. 2017-2018 yıllarında sektörü kıyasladığımızda sadece %3’lük bir düşüş oldu bu da sektörü etkileyecek bir rakam değil. Gayrimenkul sektörü zorda ibaresi doğru değil, insanlar bu dönemde de gayrimenkul alıp satıyorlar. Türkiye’de yılda 2 milyon 500 bin tapu işlemi yapılıyor. Diğer sektörlerde olduğu gibi bizim sektörde de markalı bir zincirin bir parçası olursanız çok büyük bir ailenin birer üyesi olursunuz. Sizin için çalışan, düşünen bir yapı içerisinde yer alıp; eğitimden, pazarlamaya, teknolojiden tanıtıma kadar pek çok desteği alırsınız. Gayrimenkul sektörü önümüzdeki dönem çok kazançlı olacak. Bunu ONKO Gayrimenkul markayla yapmak çok önemli ve sağlıklı. 

ONKO REAL ESTATE Türkiye  franchise şirketi. Kuruluşu 1993’lü yıllara dayanan bu denli köklü bir MARAK  halen faaliyette. Bu yapıda müthiş dinamikler var. ONKO REAL ESTATE Türkiye yaklaşık 26 yıldır ülkemizde faaliyet gösteriyor. Franchise sistemi ile bir işletme sahibi olmanın avantajları çok fazla. Başarısı test edilmiş ve onaylanmış bir yapının parçası olarak işe başlamak çok önemli. Çok büyük bir ailenin bir parçası olarak sağlıklı bir alt yapının üstüne kişisel becerileri ekleme fırsatı sağlayan bir düzen franchise sistemi. Gayrimenkul sektörün kurgusunda disiplinli çalışma , eğitim ve motivasyon var.

“Bayim Olur musun franchise sistemi!”

ONKO Gayrimenkul Bayiliğinin girişimci adaylarına katkısı nedir" “Ekonominin en son trendi franchise iş modeli, her geçen yıl sektörel anlamda daha da zenginleşir durumda. Girişimcinin ne istediğini önemseyerek ve franchise sistemine daha fazla girişimcinin katılımını sağlamak amacıyla girişimcileri ONKO Gayrimenkule kazandırmak için her zaman büyük bir titizlikle çalışıyoruz.

Emlak Bayiliği ve Franchise Son Yazılar