Blog

  • Anasayfa
  • Blog
  • Girişimci Olmak İsteyenler İçin 4 Öneri
Girişimci Olmak İsteyenler İçin 4 Öneri

Girişimci Olmak İsteyenler İçin 4 Öneri

Girişimci Olmak İsteyenler İçin 4 Öneri

Birinin girişimci olup olamayacağını değerlendirirken genellikle sorular sorarız: Ne kadar deneyimlisin?, Bulduğun fikir ne?, para kazanabilecek misin? Bu tarz soruları, aslında girişimci olmak isteyen çoğu kişi kendine de soruyor. Girişimcilik potansiyelini anlamak için bu soruları sormamız bir yere kadar normal.

Girişimci olabilmek hiçbir zaman geç de değil erken de değil. Yeni mezun birinin veya bir üniversite öğrencisinin kendini hazır hissetmemesi doğal karşılanabilir. Ama eğer düzenli bir işe girerek hiçbir cesareti göstermeyecekseniz, girişimci olma hayalindende vazgeçebilirsiniz.

Girişimci olmak isteyip kendini hazır hissetmeyen pek çok insan var. Beynimizi sorularla, yargılamalarla yıpratmak yerine harekete geçmek daha doğru olabilir. Bunun için de bazı önerilerimiz var.

1. Yapabileceklerinizi Keşfedin 

Girişimci olmak için bazı yeteneklere ihtiyacınız olabilir. Bu yetenekler arasında temel olarak işletme yönetimi, pazarlama, satış ve tasarım gibi. Eğer bu konulara hakimseniz, ileride işe alacağınız doğru kişiyi belirlemeniz de daha kolay olur. Bu nedenle ilk olarak bu yetenekleri nasıl kazanabileceğinizi öğrenmeli ve neler yapabileceğinizi keşfetmelisiniz.

2. Geçici Olarak Bir Yerde Çalışın

Büyük Firmalarda çalışmanın çok fazla getirisi var. Ancak götürdüğü şeyler de var. Eğer prestij sahibi olmak istiyorsanız, büyük bir Firmada çalışmaya başlayın. Girişimci olmak istiyorsanız, bunu pek de önermiyoruz. Büyük bir Firmada çalışmak yerine, daha küçük bir işletmede çalışmaya başlayabilirsiniz. Böylece  işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenebilir, yöneticiler ile iletişime geçebilirsiniz. En önemlisi network sahibi olabilirsiniz.

 3. Girişimcilerle Tanışın

Girişimcilik ile ilişkisi olanlar, network edinmenin önemini iyi bilir. Bunun için de yapılacak şey aslında çok kolay: Girişimcilerin daha çok yaşadığı bir şehrde olmak… Girişimcilerle tanışmadan ve zaman geçirmeden onların yaşam tarzlarını anlayabilmeniz çok zordur.  Girişimciler genellikle metropollerde yaşamayı tercih ederler.

4. Freelance İşlerde Çalışmayı Deneyin

Kendi işinizin patronu olmak, iyi bir disiplin gerektirir. Freelancer işini yapmak da bir bakıma bu disipline sahip olmaktır. Freelance çalışanların çoğu kendi işinin patronudurlar. Kendinizi yeterince hazır hissetmiyorsanız, freelance işler yapmaya başlayabilirsiniz. Bir yandan ihtiyacınız olan geliri sağlarken, diğer yandan da ileride işinize yarayacak bağlantılar elde edebilirsiniz.

ONKO Emlak Bayilik 

Emlak Hizmetleri yaşamın her kanalında her şekilde karşımıza çıkan önemli bir alandır. İnsanlığın başından beri farklı şekillerde ortaya çıkan Emlak işlemleri hala devam etmekte ve kendini geliştirmektedir. ONKO Emlak Bayilik ise günümüzde dikkati çeken firmalardan bir tanesidir. Özellikle Türkiye pazarında kendini kanıtlamıştır.

Hem arsa hem ev hem de dükkan kiralama fırsatları sunan  ayrıca bayilik hizmeti de sunan bir firmadır. Ayrıca Franchise  hizmetinden de yararlanır.

 Franchise katkıları saymak gerekir ise bayilik amaçlı başvuran işletmeye destek ve eğitim fırsatları oluşturabilir. 

Tüm bu durumların ana nedeni olarak ise farklı amaçlarla kendini kanıtlamış isimler dikkat çeker.

ONKO  Emlak Bayilik her şekilde dikkat çekmeyi başarır. Ayrıca şirket fazla masraf yapmayı engelleyerek gerekli hizmeti gösterir. Bu durum da pek çok artı kazanmasına destek sağlar. İşletmelere kendi kendilerine geçinme ve yetişebilir fırsatlar sunar. En az maliyet ve en kolay yolla bayilik oluşturabilir. 

Her fırsattan yararlanan bir imkan sağlar. Temsilciler başarılı olmalı ve işlerini kanıtlanabilir olması da ONKO Emlak Bayilik için ne kadar başarılı olduğu kanıt niteliği taşır. 

Emlak konusunda etkin ve ekonomik hale getirilir. Emlak sektörü her zamana gelişen  ve gelişmeye devam den bir sektördür. Kendini ne kadar geliştirdiği ise göz ardı edilemez.

Emlak denilince akla sadece ev hele de dükkan,  arsa kiralama da yapılmaktadır. İşletmelerin her evden ne kadar fazla para aldıkları ve kiraladıkları veya sattıkları evlerden ne kadar para aldıkları bilinen gerçektir.

En az yatırım ile en fazla geri dönüş sağlamak sizin elinizdedir.  Kurumsal olarak kendini kanıtlayan ve alanında uzmanlarla çalışmayı önemseyen bir şirket olma yolunda devam etmektedir.

Emlak her zaman eğitim alınan kişiler tarafından yapılması gerekmeyen bir alandır. En az yatırım ile işe başlamayı etkilenmeyen bir yoldur.

Farklı bir iş yaprak sadece para kazanmak amaçlı Emlakçılık yapmak gerekmeyen bir alandır.  Farklı eğitim ve işlerde çalışsalar da Emlak işinde işlerini devam ettirebilirsiniz.

Bu kişiler faklı iş alanlarında çalıştıkları için müşteri gözü ile de işlere bakarak farklı  bir bakış açısı geliştirdiler. Bu da başarılı olmalarında ekstra katkı sağlayabilen bir özellikte bulunmalarını etkiler.

Güven ve kalite bir arada sunulmaya özen gösterilir.  onko Emlak Bayilik her alanda hizmet vermektedir. Franchise hizmetinden de yararlanan firma gerekli gördüğü alanlarda bayiliklere eğitim, personel ve nakit desteğinde bulunabilir.

ONKO Emlak Bayilik şartları

·         Yaşanılan şehir özellikleri ve coğrafi şartları

·         İletişim becerisi yüksek işletme sahipleri

·         Gerekli sermaye birikimi

·         İşletme açılacak alanın genişliği

·         İş yapacak işletme sahiplerinin becerileri

         Emlak Bayiliği Veren Firmalar 
Emlk Bayilik İçin Online Pazar

 Hem mevcut işlerini geliştirmek isteyen işletmeciler için hem de sıfırdan iş kurma planları yapan girişimciler için Emlak bayilik dikkat çeken bir konu. 

Bütün geliştirmeleri tamamlanmış, fiyatlaması hazır bir BAYİLİK… İhtiyaç duyduğu tek şey;  Emlak Bayilik veren ONKO Emlak ile bu tip girişimciler birbirinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılıyor aslında. 

 

 

Emlak Bayiliği ve Franchise Son Yazılar