Blog

  • Anasayfa
  • Blog
  • Türkiyede 2017'de Kentsel Dönüşüm Hızlandı
Türkiyede 2017'de Kentsel Dönüşüm Hızlandı

Türkiyede 2017'de Kentsel Dönüşüm Hızlandı

Türkiye'de Kentsel Dönüşüm... 

2012 yılından 2016 yılına kadar olan sürede 80-100 bin civarında bina kentsel dönüşümle yenilendi.

Yıkım Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bulut, Marmara depreminin üzerinden 18 yıl geçmesine karşın depreme tam olarak hazır olunduğunun söylenemeyeceğini ancak kentsel dönüşüm faaliyetlerinin çok hızlı şekilde ilerlediğini söyledi.

2016 YILINDA 80 BİN BİNA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Bulut, Marmara depreminden bu yana 18 yılın geride kaldığını, hızlı şekilde kentsel dönüşümün tamamlanması gerektiğini belirterek, kentsel dönüşümde sürecin 2012'de başladığını, 2016 itibarıyla Türkiye'de 80-100 bin civarında binanın yıkılıp dönüştürüldüğünü anlattı.

PROJE DAHA ERKEN BİTECEK

Bulut, bu yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın aldığı tedbirlerle projelerin hızlandırılması ve önünün kesilmesinin önlenmesi adına inanılmaz çalışmalar yapıldığını ifade ederek, "Bu çalışmanın sonucu olarak bu yıl kentsel dönüşüm projesi inanılmaz hızla ilerlemeye başladı. Geçtiğimiz yıla kadar yapılan 80-100 bin konutun dönüştürülmesine istinaden bu yıl 60 bin binanın dönüşümünün yapılacağını öngörüyoruz. Bu da kentsel dönüşümün inanılmaz hız kazandığını gösteriyor ve 20 yıl süreceği düşünülen kentsel dönüşüm projesinin daha erken biteceğini bize müjdeliyor. Geçtiğimiz yıla kadar yapılan yıkımların oluşturduğu rakam yaklaşık 5 milyar lira seviyesindeydi. Ancak sadece 2017 yılında 3 milyar liralık işlem hacmi olacağını düşünüyoruz."

Emlak Haberleri Son Yazılar