Blog

Emlak Bayilik Sektöründe Girişimcilik

Emlak Bayilik Sektöründe Girişimcilik

EMLAK FRANCHİSE BAYİLİK HABERLERİ

Gayrimenkul Franchise Alma Esasları

Emlak franchise satın almak, sıfırdan başlayacak olan girişimcilere göre pek çok avantaj sunar. Bu avantajların belki de en önemlisi kendini kanıtlamış bir sistemin bulunması e bu sistemin nasıl kullanılacağı konusunda eğitim almanızdır. Franchise sahipleri, girişimclerin genellikle yaptıkları hataların çoğundan kaçınabilir, çünkü franchise sahibi operasyonlarını deneme yanılma yoluyla çoktan tamamlamıştır.

Büyüme Stratejilerini Gözden Geçirin

Bir franchise’nin sizin için doğru olduğuna karar verdikten sonra, büyümeyi hedeflemek için sizi ve işletmenizi ilgilendiren çeşitli araştırmalara başlayabilirsiniz. Seçimleri, en çok ilgilendiğiniz bir kaç sektör ile sınırlı tutmak sizin için iyi olacaktır. Bu tür bir yatırım için pazar olup coğrafi olarak da analiz edebilirsiniz.

Franchise İçin En Doğru Lokasyon Nasıl Bulunur?

Belirlediğiniz yerlerde yer alan franchise markalarına başvurabilirsiniz. Çünkü saygın bir şirket, size ücretsiz olarak bilgi vermekten mutluluk duyacaktır. Ancak kar varmek için bu tanıtım materyalleri yeterli değildir. Gözlem yaptığınız şirketler hakkında kaynaklardan detaylı bir internet araştırması da size büyük avantaj sağlar. Bu araştırmanızda, şirketin internet dünyasında yer alan kullanıcılar arasında nasıl tasvir edildiğine bakabilir, nasıl idare edildiğini ve büyüyüp büyümediğini öğrenebilirsiniz.

Araştırmanızı İyi Ypın

Bir çok girişimci franchise işletmesini açmadan önce, aynı markanın franchise işletmecileri ile görüşmeyi gözden kaçırabilir. Ayrıca daha önce franchiselık yapmış ancak sözleşmesini feshetmiş ya da başka bir sektöre geçiş yapmış işletme sahipleri ile de görüşmek sizi yapacağınız iş konusunda iyi bir bilgi sahibi yapar.

 Bayilik Almadan Önce Mevcut Bayilere Sorulması Gereken Sorular

Bu kişilerin şikayetlerini, avantaj gördükleri şeyleri, kolaylıkları ve zorlukları öğrenerek sizi nelerin beklediğini görebilirsiniz.

Neler Sorabilirsiniz?

İnsanlarla görüşmeden önce size fikir verecek olan bilgileri toplamanıza yarayacak sorularınızı hazırlayın. Bu sorulara alacağınız cevaplar size marka hakkında olduğu kadar markanın franchise işletmelere verdiği önem konusunda da bilgi verecektir.

1.       Marka tarafından verilen eğitim yararlı oldu mu?

2.       Marka, franchise sahiplerinin ihtiyaçlarına nasıl cevap veriyor?

3.       İşletmenin bir günü nasıl geçiyor?

4.       Bu iş mevsimsel mi? Değil mi?

5.       Satışlar ve gelirler, beklentinizi karşılıyor mu?

6.       Bugün düşündüğünüz ve bildiğiniz şeyleri, işletmenizi açtığınız gün bilseydiniz yine de bu işe girermiydiniz?

Benzer  örnek sorular hazırlayarak düşünce ve bilgi havuzunuzu değerli bilgiler ile genişletebilirsiniz. Sizin için alternatif olabilecek bütün sektörler ve markalar için bu tarz araştırma yapmanız gerekir. Tüm araştırmalarınız tamamlandıktan sonra, eşit derecede iyi olan iki marka seçimi arasında kaldığınızda seçim genellikle içgüdülerinize dönüşür. Bunu, ne kadar çok franchise işletmesini gözlemler ve ne kadar çok işletmeci ile görüşürseniz o kadar minimuma indirirsiniz.

Emlak Bayiliği ve Franchise Son Yazılar