Blog

  • Anasayfa
  • Blog
  • Emlak Bayiliğinde Başarılı Olmak İçin Tavsiyeler
Emlak Bayiliğinde Başarılı Olmak İçin Tavsiyeler

Emlak Bayiliğinde Başarılı Olmak İçin Tavsiyeler

Emlak Danışmanlığı Başarılı Olmak İçin Tavsiyeler

Türkiye’de Marka Emlak bayiliği veren firmalar arasında yerini alan biz ONKO Gayrimenkul bayilik; Emlakçılık mesleğini yapmak isteyenlere faydalı olmak için bazı tavsiyelerde bulunuyoruz Emlak bayiliği almak istiyorum diyorsanız tavsiyelerimizden yararlanabilirsiniz. Hatta ücretsiz emlak bayilik avantajını değerlendirebilirsiniz. Firmamız Emlak Bayilik Kendin Kazan İş Modeli oluşturarak sizlere azami karlı bir iş kurma fırsatı sağlıyor.

Emlak temsilciliği için, emlak gayrimenkul ofisi açmak için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Tüm Türkiye’de, bütün il ve ilçelerde en uygun şartlarda ve yüksek karlılık oranlarıyla ücretsiz emlak bayiliği veren ONKO franchise başvurusu yaptığınız takdirde size bütün destek ve imkanları sağlayacaktır.

Yaşadığımız il veya ilçede yada semtte pek çok emlakçı açılmakta ve kısa bir süre sonra kapanmaktadır. Emlakçı mesleğini sürdürememesi acaba neden olabilir? Emlakçılıkta başarı bir çok sebeplere bağlıdır. Önce karşısındakine güven verebilen kişi veya firmalar her zaman kazanmaktadır.

Emlak Gayrimenkul Bayilik alanına giriş yapmak için her şeyden önce işin yasal yönünden başlamak lazım. Şehrinizdeki veya bölgenizdeki ticaret odaları yada emlak derneklerinin açtığı kursa katılarak emlakçı belgenizi alabilirsiniz. Emlakçılığı kısa vadeli bir iş olarak düşünenler kesinlikle başarısız olurlar.

Başarılı emlakçıların kariyerleri incelendiğinde uzun vadede hedeflerine ulaşmak için bir çok olumsuzluklara rağmen yılmadan mücadele etmişlerdir. Bir emlakçının, içinde inanç ve tutku olursa, mutlaka başarılı sonuçlar alacaktır. Başarının tek bir seçeneği ve kaynağı yoktur.

Her zaman kendinizi geliştirecek bilgiye sahip olmanız gerekir. Emlak sektöründe yeni yenilikleri, dünyada ne gibi gelişmeler gösterdiğini, teknolojinin gelişmesiyle klasik emlakçılıkta yolun sonuna gelindiğini ve sürekli olarak bu gelişmelerden ve yeniliklerden haberiniz olması önemlidir.

Başarının yolu her daim değişime ayak uydurmaktan geçer. Bu değişimi sunduğumuz içeriklerimizden faydalanarak yakalayabilir ve mesleğinizde gözle görülür bir fark yaratabilirsiniz.

Göreceğiniz eğitimlerle kendinizi sürekli  geliştirin. Emlak sektöründe başarılı olmak için sektörel bilgiye, iyi bir donanıma, yönetimsel becerilere, etkili iletişim gücüne, geniş bir çevreye ve girişimci bir ruha sahip olmalısınız.

Ekibinizi baştan aşağı yenileyin. Emlakçılar, profesyonel giyimli ve bakımlı olmalı. Rahat bir kot pantolon ve spor ayakkabıları, koyu ve açık renkli takım elbise, kravat, etek, ceket, gece elbisesi, kalem, kartvizitlik gibi aksesuarlara önem verin.

Çevreniz. Yeni müşteriler elde etmenin en iyi yöntemidir bölgenizde iyi bir sosyal çevre oluşturmalısınız. Aynı zamanda sosyal medyada oluşturacağınız geniş bir ağ, güçlü bağlantılar edinmenize faydalı olur.

Pazarı araştırmasını yapın. Ortalama ev fiyatları, trendleri ve yerel emlak piyasasını bilmeniz sizin, müşterilerinize en iyi fiyatları sunmanızı sağlar. Müşteri ve çevrenizdeki kişilerin gelecekte sizi tavsiye etmelerini istiyorsanız en iyi fiyatları ve en iyi hizmeti vermelisiniz.

Müşterileriniz ile konuşun. Emlakçı olmak, sosyal ve iş ilişkilerini etkin kullanmayı gerektirir. Müşterilerinizle konuşmak, ihtiyaçlarını anlamak ve müşterilerinizle samimi olmak satış sürecinin tüm taraflar için daha kolay bir şekilde gerçekleşir.

Diğer emlakçılarla paylaşımda bulunun, danışın. Emlakçılar kendi aralarında işbirliği içerisinde olmalı, ikili ilişkilerini geliştirmeli. Kendi portföyünde olmayan bir talebin, emlakçı ağındaki meslektaşlarla paylaşılması sektörün gücünü oluşturur.

Her şeyi düzenleyin, düzenli olun. Emlakçılar birden fazla müşterilerle ilgilenmek zorunda kalabilir. Gelen talep birbirinden farklı emlak olabilir. Doğru bir organizasyon (Etkinlik takvimleri oluşturmak, organizasyonlara katılmak, emlak pazarlama kampanyaları hazırlamak) oluşturmak işlerinizi daha kolay takip etmenizi sağlar.

Sizin için neyin işe yaradığını, neyin öncelikli olduğunu bilmeniz gerekir. Gayrimenkul geliştiricileri ile mutlaka tanışın. Yatırımcı, mimar, avukat, müteahhit çevrenizi genişletin. Yeni bağlantılar kurarak onlarla iletişime geçin. Müşteri portföyünüzü, satış rakamlarınızı ve tavsiyelerinizi ikili görüşmelerinizde bilgilerine sunun. Geliştiriciler ile çalışma daha çok iş akışı sağlayacak.

Bir ev satışı gerçekleştirdiğinizde müşterinize bir hediye verin. Firmanızı ve sizi hatırlamasını sağlayacak, çok da pahalı olması gerekmez bir hediye müşterilerinizi memnun edecektir.

Onko Emlak Danışmanlığı pazarlama ve teknoloji içeriklerimizle sizlere yeni bilgiler sunacağız. Bizi takip ederek Emlak Bayiliği veya Emlak Danışmanlığında başarılı bir kariyere sahip olabilirsiniz.

Emlak Bayiliği ve Franchise Son Yazılar