Blog

  • Anasayfa
  • Blog
  • Satılık Daire İlanı vermek için Tanıtımı Nasıl Yazılır
Satılık Daire İlanı vermek için Tanıtımı Nasıl Yazılır

Satılık Daire İlanı vermek için Tanıtımı Nasıl Yazılır

ONKO Gayrimenkul Teklifleri ile Evinizi Daha Hızlı Satabilirsiniz

Satılık Daire İlanı vermek için Tanıtımı Nasıl Yazılır

Harika bir emlak tanımı yapmak, satıcıların evlerini piyasaya sürmek ve bir alıcı bulmak için tamamlamaları gereken birçok işten yalnızca biridir. Yapılacaklar listeniz çok uzun sürerse, evinizi onkoemlak.com'da Yayınlayın . Hazırlık çalışmaları ve listeleme işlemleriyle hiçbir zaman uğraşmak zorunda kalmayacaksınız ve bir nakit teklif alıp rahat ve hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz

Alıcılar (ve onların acenteleri!) emlak listelerine göz atarken, ilk önce profesyonel fotoğraflar dikkatlerini çeker, ancak gerçekten evin hikayesini anlatan liste açıklamasıdır.

Liste açıklamaları, emlak reklamcılığının önemli bir parçasıdır ve iyi yazılmış bir tanesi, evinizin bölgenizdeki diğer tüm listelerden öne çıkmasına yardımcı olabilir. Unutmayın, emlak listeleme açıklamanız yalnızca çevrimiçi olarak görünmeyecek - broşürlerde, sosyal medyada ve daha pek çok şeyde kullanılacak.  

Evinizi satıyor olsanız veya acentenizin eviniz için etkili bir açıklama yazdığından emin olmak istiyorsanız, işte size mükemmel emlak listesi açıklamaları hakkında bilmeniz gerekenler.

Harika bir liste açıklaması yazmanın anahtarları

1-Açıklamanızı biçimlendirin

2-Evinizin en iyi özelliklerini vurgulamak için yaratıcı kelimeler kullanın

3-Alıcıları caydırdığı bilinen kelimelerden kaçının

4-Mansiyon markaları, güncellemeleri ve benzersiz özellikleri

5-Uzunluk, dilbilgisi ve doğruluğa dikkat edin

Biçimlendirme: Bir özellik açıklaması nasıl yazılır?

Akılda tutulması gereken ilk şey biçimlendirme. Açıklamanızı biçimlendirmek önemlidir, çünkü alıcıların evinizin çekiciliğini anlamalarına yardımcı olur ve evinizi farklı kılan benzersiz özellikleri paylaşmayı kolaylaştırır.

Açıklamanızın tamamı, yalnızca yerel çoklu listeleme hizmetinizdeki (MLS) ve onkoemlak.com gibi sitelerdeki metin alanı sınırlamaları nedeniyle değil aynı zamanda alıcıların çok uzun bir açıklama okuması muhtemel olmadıkları için 250 kelime veya daha az olmalıdır. Tüm açıklama boyunca özlü olmayı hedefleyin. Bazı sitelerin başlıklar için özel bir alanı olduğunu ve diğer sitelerde başlıklarınızın yalnızca ana açıklama alanınızdaki ilk metin satırı olacağını unutmayın. Her iki durumda da, manşeti toplam kelime sayınıza dahil etmelisiniz.

İlgi çekici bir başlık yazın

Konuma özgü bir faydaya odaklanırken başlığınızı kısa ve açıklayıcı tutun. Bir ajan kullanıyorsanız, bölgenizde neyin popüler olduğu konusunda size biraz rehberlik sunabilirler, ancak ilham almak için diğer yerel listeleri de inceleyebilirsiniz. Konum ayrıntılarını evle ilgili benzersiz bir şeyle eşleştiren başlıklara ilişkin bazı iyi örnekler:

İstanbul Ata şehir: “Özel çatı terası ve muhteşem şehir manzaraları ile belirtmek”

İzmir'deki evler: “Bominti'de muhteşem usta ev”

Antalya “Konyaaltı ”: “Hurma Evleri’nde Loft tarzı yaşam”

Bir açılış ifadesi oluşturun

Açılış beyanınız, alıcının “Neye bakıyorum?” Sorusuna cevap vermelidir. Alıcılara okumaya devam etmeleri için bir neden vermelidir. Ayrıca, başlığa sığamayacağınız özellikleri göstermek için harika bir yer ancak alıcıların seveceği bir yer.

İşte birkaç örnek:

*“Bu en üst kattaki daireyi, kapalı otoparklı, tamamen granit, asansörlü bir binada inceleyin.”

*“Konya Meram'daki bu geniş, tek aileli ev, fantastik bir konumda hem modern olanaklara hem de mimari karaktere sahiptir.”

*“Yakın zamanda yenilenen bu üç seviyeli belediye binası, bakımsız tek bir aile gibi yaşıyor.”

Açılış bildirimini yazarken, eviniz varsa, kesinlikle eklemeniz gereken bazı popüler özellikler:

*Otopark

*Çift garaj

*Özel arka bahçe veya açık alan

*Dağ manzarası

*Göl kenarı özelliği

*Yakın toplu taşıma

*Yenilenmiş mutfak

*Giyinme odası

*Genişletmek için esnek / oda

*Yemyeşil peyzaj

Bir açıklama açıklaması detay

Açıklama metni, kelime sayınızın büyük kısmını oluşturur ve evdeki tüm ana özellikleri gözden geçirmeniz gereken yerdir: yataklar, banyolar, kare görüntüler, lot büyüklüğü, konum, yükseltmeler, vb. tüm özelliklerden. Evinizi özel kılan ayrıntıları vurgulamak için çekici ve yaratıcı bir dil kullanın. Açıklamanız, alıcıların bir tur planlamak istedikleri ilgisini çekmelidir ve sahibi olarak, mülkle ilgili neyin özel olduğu hakkında bir hikaye anlatabilecek konumdasınız.

Özel promosyonlar sunun

Evinizi hızlı bir şekilde satmaya çalışıyorsanız ve alıcıları teşvik etmek istiyorsanız, giriş açıklamanıza özel bir promosyon ekleyebilirsiniz. En çekici alıcı imtiyazlarından bazıları şunlardır:

Ev garantisi: Sadece birkaç yüz dolar karşılığında, alıcınıza bir yıllık ev garantisi alabilirsiniz. Bu, alıcıların satın almaları için zihni sunduğu için takdir edeceğiniz küçük bir katma değerdir.

Kapanış masrafları için Kredi: Alıcılar pazarlara bazılarını veya bir alıcının kapanış maliyetlerinin tamamı için ödemeyi teklif satıcılar alıcıların küçük havuzdan teklifler için yarışıyor, çok çekici olabilir.

Satıcı finansmanı: Satıcı finansmanı, alışılmış bir banka kredisi için onaylanana kadar, bir süre alıcınız için banka olarak hareket ettiğiniz zamandır. Alıcının temerrüde düşme riskini üstlenmeniz gerekecek olsa da, evinizi daha büyük bir potansiyel alıcı havuzuna açabilir.

Esnek kapanış tarihi: Çabuk bir kapanış ya da daha uzun bir kapanışa izin verebilirseniz, açıklamanızda bunu belirtiniz. Sert bir zaman çizelgesi ile alıcılar için çok çekici olabilir.

Bir harekete geçirme ifadesi dahil edin

Bir harekete geçirme ifadesi, açıklamanızda alıcılara daha sonra ne yapmalarını istediğinizi söyleyen bir kapanış hattıdır: “Bu büyüleyici evi kaçırmayın. Bugün özel bir tur programlayın! ”Veya,“ Bu ev sürmeyecek - gösterinizi gitmeden önce planlayın. ”

Yaratıcı emlak listesi açıklamaları yazma
Alıcı çekmek için kanıtlanmış listeleme kelimelerini kullanmak

Ev tanımınızda doğru kelimeleri kullanmak cebinizde daha fazla para anlamına gelebilir. ONKO Gayrimenkul CEO'su Hayri Karatay tarafından yazılan “ onkoemlak.com Blog: Emlak Kurallarını Yeniden Yazma ” bulgularından biri de buydu. Alıcıları etkileyebilecek listeleme kelimelerinin bazılarını vurgular.

Lüks:”  “lüks” olarak nitelendirilen pazarlarının üçüncü çeyreğinde ortanca tahmini değeri olan evler, beklenen satış fiyatlarını yüzde 8,2 ile etkiledi.

Büyüleyici:” Ayrıca Blogdan, “büyüleyici” olarak nitelendirilen pazarlarının ilk üçünde medyan tahmini değeri olan evler satış fiyatlarını yüzde 6,5 oranında artırdı.

Diğer bir deyişle:  ilanlarda.com'un , “granit”, “basketbol”, “çevre düzenlemesi”, “pergola”, “değerli” bulduğu birçok başka gayrimenkul pazarlama kelimesi vardır. yeni model, ”“ döşeme ”,“ yükseltildi ”ve“ güncellendi ”. Ayrıca kazanan olan daha açıklayıcı kelimeler“ kusursuz ”,“ güzel ”ve“ nazik ”idi (tepelerde olduğu gibi).

Yaratıcı emlak listeleme açıklamaları için biraz ilham almak mı istiyorsunuz? İşte onkoemlak.com'da bulunan birkaç örnek:

Bursa şehir merkezinde bir liste için: “Yenilenmiş açık düzenden, ufuk çizgisi manzarasına sahip eşsiz düzenlenmiş çatı terasına kadar, bu ev gerçekten büyüleyici.”

Üst düzey bir ev için: “Oyununu kendi özel basketbol sahasında topla, sonra doğal ve tenha arka bahçendeki pergolanın altında serinle.”

Giriş açıklamanıza dahil edilecek özellikler

ilanlarda.com araştırmacıları, listenizdeki belirli anahtar kelimelerin kullanılmasının hem evinizi ne kadar satabileceğiniz hem de ne kadar sürede satabileceği üzerinde bir etki yarattığını buldu. İşte satıcılara paranın karşılığını en çok getiren ve daha hızlı satmalarına yardımcı olan ev özelliklerinden birkaçı:

“Ahır kapılı” ilanlar yüzde 14,3 daha fazla, 60 gün daha hızlı satılıyor.

Çalkalayıcı dolapları olan evler, 50 günden daha hızlı, beklenenden yüzde 9,6'ya satıldı.

Diğer bir popüler mutfak özelliği olan “çiftlik evi lavabosu”, evlerin yüzde 9 daha fazla satış yapmasına yardımcı oldu.

“Granitli” neredeyse yüzde 8 daha fazla ve 64 gün daha hızlı bir şekilde toplandı.

“Kuvars” terimi, evlerin yüzde 5'teki “granit” e kıyasla yüzde 7 daha fazla satış yapmasına yardımcı oldu.

Emlak reklamcılığını önlemek için kelimeler

Aynı şekilde evinizin daha hızlı veya daha fazla para satmasına yardımcı olacak kelimeler olduğu gibi, kesinlikle sakınmak istediğiniz bazı terimler vardır. Evinizi gerçekten bir tamirci-üst veya kapak olarak satmıyorsanız, şu dokuz gayrimenkul pazarlaması kelimesinden kaçının: “Fixer”, “TLC” (evde olduğu gibi, bazı TLC'ye ihtiyaç duyar), “kozmetik”, “yatırım” yatırımcı, ”“ potansiyel ”,“ pazarlık ”,“ fırsat ”ve“ hoş ”.“ hoş ”olumlu bir kelime olsa da, oldukça öznel olabilir. “TLC'ye ihtiyacı olan daha eski bir eve sahip olduğunuzu” söylemek yerine, “İsteğinize göre özelleştirilebilecek klasik bir mesele” gibi bir şey söyleyin. Veya “Tüm yatırımcıları çağırmak” yerine “Bu bloktaki yenilenmiş evler… üst Türk lirasına satıyorum. ”

İşte noktayı göstermek için bazı veriler. ONKO Emlak tarafından analiz edilen 24.000 evden , açıklamasında "fiksatörü" olan listeler beklenenden ortalama yüzde 10,2 daha az satıldı. "Potansiyel" olan ilanlar% 5,4 daha düşük bir fiyata satıldı. Ve "fırsat" olan ilanlar yüzde 3 daha az sattı.

Ayrıca, mülk açıklamanızda "görülmesi gereken" gibi işe yaramaz tüylerden kaçınmak isteyeceksiniz. Kendinizi uzayda kısa bulursanız, kare görüntüleri ve yatak odası sayısı gibi evin ana istatistiklerinden bahsetmeyi kesebilirsiniz, çünkü bu veri noktaları listenizin farklı bir bölümünde gösterilmektedir.

Olumlu bir ışıkta negatif özellikleri yeniden çerçeveleme

Tabi ki, hiçbir ev mükemmel değildir, bu yüzden daha az istenen özellikleri tamamen göz ardı etmek istemezsiniz - özellikle fotoğraflarda açıksa. Bunun yerine, onları pozitif olarak döndürün veya biraz yaratıcılık veya mizah ekleyin.

İşte birkaç örnek:
Küçük bir yatak odası bir ev ofisi olabilir.

Kapalı bir kat planı, mahremiyet için ayrılık yaratmak olarak tanımlanabilir - akşam yemeği misafirleriniz dağınık mutfağınızı göremez!

Hiçbir alan düşük bakım anlamına gelmez.

Bahçe seviyesindeki bir apartman dairesinde doğal ışık eksikliği yaz aylarında soğutma maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Ev tanımıma hangi satış noktalarını dahil etmeliyim?

Mülkiyet açıklamanız, göze çarpan ev markalarını, son güncellemeleri ve tüm enerji verimliliği ilavelerini vurgulamalıdır. İsmi düşürmekten korkma!

Mutfak : Siemens, Samsung, ve Bosch gibi cihaz markaları.

Akıllı ev / elektronik : Bose ses sistemi, Nest termostat, Kapı zili ve diğer akıllı ev yükseltmeleri.

Enerji verimliliği : Akıllı termostat, yüksek verimli yıkama ve kurutma makinesi veya güneş panelleri gibi pratiklik, kullanım maliyeti tasarrufu ve kolaylık sağlayan yükseltmelerden bahsedin.

Ev tanımı en iyi yöntemler

Yukarıdaki yönergeleri izlemeye ek olarak, özellik açıklamaları yazmak için bu en iyi uygulamaları göz önünde bulundurun.

Kelime sayınızı kullanın

Mevcut 250 kelimenin hepsinden yararlanın. onkoemlak.com, uzun listeleri olan evlerin sürekli olarak daha fazla para sattığını buldu. Ve bu şaşırtıcı değil. Alıcılar, evinizin ayrıntılarını bilmek ister ve bu fazladan kelimeler, evinizin şahsen görmekle ilgilenip ilgilenmeyeceğine karar vermeleri için gereken ek bilgileri verebilir. Ancak, bazı emlak listeleri siteleri 250 kelimeden fazla kelime eklemenize izin verirken, alıcılar bir roman okumak istemiyor. Boşluğa sahip olduğun için kafa karıştırmak yerine 250 harika kelimeye odaklan.

İkinci bir görüş isteyin

Yazmayı bitirdikten sonra, açıklamanızı gözden geçirmek için evinizi ve mahallenizi tanıyan bir arkadaşınıza veya komşunuza sorun. Evinizin benzersiz kılan özelliklerini belirlemelerini ve bunları eklediklerinden emin olmalarını sağlayın.

Yenilemelerin doğru şekilde tasviri sağlayın

Yeni tezgahlar tam bir mutfak tadilatına eşit değildir. Tamamlanan seviye veya iş konusunda dürüst olduğunuzdan emin olun.

Tüm büyük harfleri veya çok fazla ünlem işareti kullanmayın

Potansiyel alıcılar onlara bağırıyormuş gibi hissetmek istemez - tüm kapaklar ve sonsuz ünlemler bunu yapar.

Jargon kaçının

Ortalama bir alıcının anlayamayacağı gayrimenkul terminolojisini kullanmayın.

Gayrimenkul kısaltmalarına dikkat edin

Giriş açıklamanızda yer kazanmak için kısaltmanız istenebilir, ancak alan için açıklıktan ödün vermemeye dikkat edin.


Alıcıların arayabileceği kelimeleri kısaltmayın

İnsanların özellikle bu terimi aradıklarında, kısaltmak istemeyeceğiniz bazı kelimeler var. Örnekler arasında “sahildeki” “kuvars” veya “yenilenmiş” sayılabilir.

Dürüst ol

Süslemeyin. Alıcılar ne aradıklarını bilir ve evinizi olmayan bir şeye benzetirseniz, alıcının zamanını boşa harcıyorsunuzdur.

Konut kurallarına uyun

Emlak listelerinde ırk, ulusal köken, cinsiyet, maluliyet veya aile durumundan bahsetmek yasaktır . Yani, “Bu aile dostu ev, yeni ebeveynler için mükemmel” veya “Uluslararası sakinlerin büyük makyajı, yakındaki harika restoranlar anlamına gelir” anlamına geliyor.

prova tashih etmek

Açıklamanızı ve gramer hatalarınızı açıklayın. Alıcılar, dikkatsiz bir liste açıklamasının, dikkatsiz bir ev sahibi anlamına geldiğini varsayabilir.

Seçenekler oluştur

Farklı açıklayıcılara hitap eden özelliklere odaklanan liste açıklamanızın 1-2 versiyonunu yazmayı düşünün, böylece gerekirse takas edebilirsiniz..

Satılık ve Kiralık Gayrimenkul Son Yazılar