Haberler

Gayrimenkul Alı Sat Kazan

Gayrimenkul Alı Sat Kazan

Gayrimenkul Alı Sat  Yaparak Kar Etmek

 ONKO Emlak ofisleri İle,Gayrimenkul yatırım yapma, satın alma, satma ya da Satılık Daire, dükkan, işyeri, villa ofis, arsa, arazi, depo, otel, yazlık Gibi tüm al- sat  arama ve yatırımlarınızı buradan çok hızlı yapabilirsiniz. 

 Gayrimenkul Almak için Ne Yapmalı?

Gayrimenkul alım satımı uzun vadede para kazandıran en iyi yatırımlardan biridir.

Fakat bu işi yaparken kısa sürede para kazanacağınızı düşünmeyin.

Çünkü gayrimenkul alıp satarak para kazanmak istiyorsanız riskli alım satımlar yapmalısınız ve doğru müşteri bulmalısınız. Gayrimenkul piyasasına girmek istiyorsanız öncelikle bu piyasada bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü altın fiyatı gibi emlak sektöründe ev, işyeri, arsa, konut fiyatları da sürekli değişiyor. Gayrimenkul almak için ihtiyacınız olan en önemli şey sermayedir. Bir anda emlak alacak parayı bulamayabilirsiniz bunun için alternatif olan banka kredilerini düşünebilirsiniz. 5,6 ay içerisinde aldığınız gayrimenkulü satabilirseniz banka kredisini tek seferde ödersiniz. Emlak almak ve satmakta tercih ve sermaye kadar önemli olan diğer şey ise müşteridir. Müşteriniz olmazsa uzun süre satın aldığınız emlak elinizde kalabilir. Müşteri bulamazsanız en cazip yerdeki  daireniz, villanız, en işlek yerdeki dükkanınız, arsanız, işyeriniz, ofisiniz  hangisi olursa olsun uzun süre satamayabilirsiniz. Bu nedenle emlak veya gayrimenkul alırken müşterisinin olup olmadığına ve müşterilerinin ödeyebilecekleri miktarda olup olmadıklarına dikkat etmeniz gerekir.

Gayrimenkul Satmak İçin Ne Yapmalı?

Şimdi sıra  gayrimenkulü satmaya geldi öncelikle gayrimenkulü ne kadara aldığınızı ve şimdi aldığınız değerin ne kadar üzerinde satacağınızı hesaplayın. Örnek piyasa ederi 50.000 TL olan bir gayrimenkulü siz 40.000 TL’ye Aldınız piyasa ederi veya siz 55.000 TL’ye satış yaptığınızda kar ede edebilirsiniz. Bu Nedenle gayrimenkulünüze yeni bir fiyat belirleyin.

Gayrimenkul satışını yapmak için müşteri bulmanız gerekiyor. Bunun İçin emlak danışmanları veya emlak ofisleri ile anlaşmanız veya internet ilan sitelerinde ilan vermeniz ayrıca gayrimenkul satışlarında çevreninde büyük önemi var çevrenize de satılık gayrimenkulünüzü duyurabilirsiniz.

 

Emlak ile ilgili konular Son Yazılar