Haberler

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Mülk Sahipleri Neden Profesyonel Emlakçılarla Çalışmalı?
Mülk Sahipleri Neden Profesyonel Emlakçılarla Çalışmalı?

Mülk Sahipleri Neden Profesyonel Emlakçılarla Çalışmalı?

Mülk Sahipleri  Profesyonel Emlak Danışmanları İle Çalışmalı!

Kazanmayı, biriktirmeyi ve mal edinmeyi seviyoruz. Peki bu sevgimizi kullanarak verimli  sonuçlara ulaşabiliyor muyuz?

Bizler kazanmayı, biriktirmeyi ve mal edinmeyi sadece “sevmekle” kalıyoruz. Kazancımızı verimli ve stressiz hale getirmek, ölü birikimlerden kaçınmak ve değer kazanan mallara yönelmek konusunda çok başarılı olduğumuzu söyleyemeyiz!

Peki neden?

Biz; küçük hesaplarda boğulurken, büyük kazançlar elimizden kaçıp gidiyor. Oysa atalarımız çok da güzel söylemiş “kaz geleceği yerden tavuk esirgenmez.”  Eğer büyük bir kazanç elde edecekseniz  küçük hesapların peşine düşmeyin. ONKO Emlak Profesyonelleriyle  çalışırken, onlara vereceğiniz ücrete değil, onların size kazandıracağı kâra ve manevi kazançlara bakın.

Diğer sektörlerde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de küçük hesap yapanlar kaybetmeye mahkum. “Ben kendim satarım” diyerek kolları sıvayanların yaşadıkları olumsuz süreçlere hep beraber göz atalım:

 Emlakçı Bombardımanı

Kendi mülkünü kendi satmaya çalışan mülk sahiplerine telefonla ulaşanların bir çoğu eğitimsiz emlakçılardir. Hemen hemen her gün arayan bu emlakçılar, mülk sahiplerinin sinir küpüne dönmesine neden olur. İşin daha da kötüsü, bir kaç gün bu şekilde sinir savaşı yaşayan mülk sahipleri; bir noktadan sonra, alıcı ama detaycı olan müşterileri de telefonda terslemeye başlar ve böylece müşteri kaybeder.

Kaybolsun canım, müşteri kıtlığı mı var?

Eğer böyle düşünüyorsanız, pazarlama hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz demektir. Pazarlamanın altın kurallarından biri de “Ne kadar çok müşteri olursa, pazarlık aşaması o kadar kayıpsız geçer” kuralıdır. Eğer gayrimenkulünüze talip olanların sayısını kendi elinizle azaltıyorsanız, elinizde kalan müşterilerin pazarlık gücünü artırıyorsunuz demektir. Bu durumda ihaleyi, sabırla sizin kendisine muhtaç kalmanızı bekleyen müşteri alacaktır!

Çözüm: Mülk sahibi, Emlak Gayrimenkul Yatırım Uzmanı ile anlaşmış olsaydı; mülküne asılacak olan kurumsal marka logosu ve telefon numarası sayesinde emlakçı bombardımanından kurtulmuş olacaktı. İşi alan Gayrimenkul Yatırım Uzmanı, yoğun telefon trafiğine alışkın olduğu için gelen çağrılar nedeniyle motivasyon düşüklüğü yaşamayacak ve her çağrıyı aynı profesyonellikle cevaplayarak alıcı müşteri sayısını artıracaktı. Unutmayın ki kurumsal bir marka adına çalışan bir  Emlak Gayrimenkul Yatırım Uzmanı, müşteri kaybetme lüksü olmadığını bilerek hareket eder.

 Bakıcı Müşteriler

Kendi mülkünü kendi satmaya / kiralamaya çalışan mülk sahiplerinin çoğu, pazarlama ve satış stratejilerini bilmedikleri için, “bakıcı” müşteri ile “alıcı” müşteri ayrımını yapamazlar. Kendilerine her ulaşan kişiyi “alıcı” zannederek her birine ayrı ayrı vakit ayırırlar. Elbette kısa bir süre sonra bu gereksiz yoğunluktan bunalır ve bu defa arayan ya da kapıya gelen her müşteriye “bakıcı” ön yargısıyla yaklaşırlar. Bu ön yargıları ise bir çok “alıcı” müşterinin kaçmasına sebep olur.

Çözüm: ONKO Emlak Gayrimenkul  Yatırım Uzmanı aldığı eğitimler ve edindiği deneyimler sonucu “alıcı” müşteri ile “bakıcı” müşteriyi birbirinden ayırt edebilir. Kendisini arayan ya da bir şekilde kendisine ulaşan müşterileri eğitimlerde öğrendiği teknikler ile filtreler. Alıcı müşterileri gayrimenkule götürmeden önce ONKO Emlak ofisinde ağırlar ve onlara gayrimenkulün profesyonel bir sunumunu yapar. Sunum sonucunda, gayrimenkulü beğenen müşterileri gayrimenkule götürerek sonuca ulaşır.

 Kötü Niyetliler

Unvanı profesör olan insanların bile telefon marifetiyle dolandırıldığı bir çağda yaşıyoruz. Böyle bir çağda, gayrimenkulünün satışı ya da kiralaması konusunda profesyonel destek almayan mülk sahipleri, hem kendilerini hem de sevdiklerini tehlikeye atmaktadırlar.

 Mülk sahibi, gayrimenkulünü en kısa sürede elinden çıkartma dürtüsüyle kapısına gelen ya da kendini arayan herkesle muhatap olur. Kimi zaman da kendisi müsait olmadığı için eşini, çocuğunu, sevdiklerini muhatap eder. Oysa bu durum çok tehlikelidir. Satın almak ya da kiralamak bahanesiyle yanaşan kötü niyetli insanlara karşı sevdiklerimiz savunmasızdır.

Çözüm:  Emlak Gayrimenkul Yatırım Uzmanı, aldığı eğitimler ve edindiği deneyimler sonucu kendisine ulaşan kişilerle önce kendisi muhatap olur ve mutlaka ofise davet eder. Muhatap olunan kişi eğer kötü niyetliyse, kurumsal markalarda her işlemin evrak üzerinden yürüdüğünü ve yapılacak olan tüm işlemlere kurumsal markanın şahitlik ve garantörlük edeceğini bilir. Bu durum, kötü niyetli kişilerin sizden ve sevdiklerinizden uzak durmasını sağlar.

 Sıkı Pazarlıkçılar

Pazarlık başlı başına bir uzmanlık işidir. Mülk sahibi müşteri ile doğrudan kendisi muhatap olduğunda, kimi zaman müşteriyi kaybetmeme kaygısı ile kimi zaman merhamet duyguları galip geldiğinden gayrimenkulün fiyatında çok ciddi indirimlere gider. Böylece mülk sahibi kendi kendini zarar sokmuş olur.

Çözüm: ONKO Emlak Gayrimenkul Yatırım Uzmanı ile çalışan mülk sahiplerinin pazarlık konusunda kafaları rahattır. Kendileri müşteri ile muhatap olmazlar ve tüm pazarlığı müşteri ile ONKO Emlak  Gayrimenkul Yatırım Uzmanı yapar. Emlak Gayrimenkul Yatırım Uzmanı aldığı eğitimler ve yaşadığı deneyimler sonucu pazarlığı hangi rakamdan başlatacağını bilir, pazarlık esnasında hangi argümanları kullanacağının farkındadır ve pazarlığı nerede sonlandıracağının bilincindedir. Emlak Gayrimenkul Yatırım Uzmanı ile çalışan mülk sahipleri küçük bir yatırım ile büyük bir kazanç elde etmiş olur.

Kendinizi, sevdiklerinizi, rahatınızı ve kazancınızı önemsiyorsanız lütfen profesyonellerle çalışın. Böylece hem küçük bir bedel ödeyerek büyük bir kazanç elde edin hem de ruh ve beden sağlığınızı korumuş olun.

                    ONKO Gayrimenkul 

Emlak ile ilgili konular Son Yazılar