Haberler

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Ev veya İş yeri Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Şeyler:
 Ev  veya  İş yeri  Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli  Şeyler:

Ev veya İş yeri Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Şeyler:

Yatırım amaçlı ev alırken dikkat etmeniz gereken önemli şeyler:

Oturmak için ev alırken dikkat ettiğimiz bazı şeyle vardır.                                                                                                  Konumu, yapısı, sosyal alanları ve peyzajı gibi. Bir de yatırım amaçlı ev almak var ki bunda kriterlerimiz değişebiliyor.

Lokasyon

Evin lokasyonu, yatırım amaçlı konut alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardandır. Aldığınız evin konumu gelişmeye ve yapılaşmaya müsait mi? Kısa, orta, uzun vadede size getirilerini öngörebiliyor musunuz? Evin bulunduğu konumun değerlenme potansiyeli nasıl? Bu gibi soruları kendinize sorun, gerekirse uzmanlardan destek alın ve yatırım kararınızı öyle verin.

Yeni başlayan bir projede doğru firmayı tercih edin

Yeni başlayan bir projeyi satın alırken, güvenilir bir firma olmasına özellikle dikkat edin. Firmaların geçmiş dönemde yaptıkları işler  bu noktada çok önemli. Referanslarının olması doğru bir karar vermenizde yardımcı olacaktır. Daha önce biten projelerde insanların sorunsuz yaşaması, firmanın bu işleri başarıyla teslim etmesi, sizin için iyi bir referans noktasıdır.

Bütçenize uygun hareket edin

Yatırım amaçlı ev alırken bu kuralı asla unutmayın. Ev alırken bütçenizi zorlayacak bir ödeme planı yapmayın. Değişen ekonomik koşulları ve emlak piyasasını göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Faizleri iyi takip edin

Ev alırken en çok karşılaşacağınız konulardan biri de faizler.  Birikim hesabınızı ve kredinizi önemli ölçüde etkileyecek faizleri iyi takip etmek, işinizi kolaylaştıracak ve önünüzü daha rahat görmenizi sağlayacaktır. Birikim yaparken, mevduat hesabınıza daha yüksek faiz veren bir bankayı seçmek ileride size kazanç sağlar. Tam tersi olarak da konut kredisinde en düşük faiz oranı olan bankayı seçmek sizi rahatlatacaktır. Faiz oranları çeşitli periyotlarda düşer veya yükselir, bu periyotları iyi takip edin. Örneğin, faizler düştüğünde bankanızdan kredinizi yeniden yapılandırmasını isteyebilir ya da faizler yükseldiğinde hesabınızı başka bir şekilde değerlendirmek isteyebilirsiniz.

          ONKO Gayrimenkul 

                                                                

 

Emlak ile ilgili konular Son Yazılar