Haberler

Diyarbakır’de arsalar 2, Kat konutlar %30 arttı!

Diyarbakır’de arsalar 2, Kat konutlar %30 arttı!

 DİYARBAKIRDA ARSA VE KONIT FİYATLARINDA ARTIŞ

Diyarbakır’de arsalar 2, Kat konutlar %30 arttı!

Diyarbakır yeni stadyum son 2 yılda bölgedeki arsa fiyatlarını 2 kata konut fiyatlarını ise %30 varan oranlarda arttırdı.

Diyarbakır yeni stadyumu  son iki yılda bölgedeki arsa fiyatlarını 2 kata, konut ücretlerini ise 4%30 varan oranlarda artırdı.

ONKO Emlak Gayrimenkul  Diyarbakır Yeni stadyumu son 2 yılda bölgeye kattığı değer üzerine yaptıkları çalışma yeni Diyarbakır stadyumun birinci derece etkilediği bölgelerin son dönemde yoğun talep gördüğünü dile getiren ONKO Gayrimenkul, Stadyum  tamamlanmak üzere.

Diyarbakır’ın emlak değerini yükselten proje!

 “Metrekaresi 8 TL’den 16 TL’ye çıktı”

ONKO Emlak Gayrimenkul yaptıkları araştırmalarda stadyum güzergâhındaki arsaların fiyatlarının son üç yılda 2 kata varan oranlarda arttığını gördüklerini anlattı ve “Ayrıca talebe göre arzın kısıtlı olduğu lokasyonlarda kulaktan duyma  bilgilerin sanal bir rant oluşturabileceği sebebiyle gayrimenkul alım satımlarında son 10 yıldaki değer değişimlerinin de dikkate alınmalı.” diye belirti.

Stadyumun Projesinin başlamasıyla yatırımcıların projeden birinci derece etkilenen bölge kapsamında yer alan kayapınar ilçesinin ve yeni şehir ilçesinin bir kısmı yoğunlaştığını belirten ONKO Emlak Gayrimenkul , bölgede gerçekleşen yoğun talep sonrası tarla fiyatlarının 10’na varan oranlarda arttığını vurguladı.

Konut fiyatları %30 oranında arttı

ONKO Gayrimenkul Kayapınar  ilçe merkezinin yaklaşık 2 kilometre kuzeyinde yer alacak olan stadyumun kayapınar ile yeni şehir  ilçesi arasında yer alan bölgelerde konut satışlarını da etkilediğini belirterek, şunları kaydetti:
“kayapınar ilçe merkezinde 2014’te konutların metrekaresi ortalama 1500 TL iken şu anda 2 bin TL’ye yükselmiş durumda. Bu bölgelerde konut imarlı arsaların metrekaresi ise halen 6-7 Bin TL aralığında satılıyor. Diyarbakırda Stadyum  güzergahı boyunca bağlar ilçesine kadar uzanan bölge ise ikinci derece talep gören bölge olarak öne çıkıyor. kayapınar ilçesinde  75 yol, e tipi ceza evi, lunapark, diclekent, tekel bulvarı, yeni yol, gaziler, otogar Yenişehir İlçesinde  2 sanayi, şilbi, iplik, yeni araştırma,  üç kuyular toplu konut, üç kuyular,  seyrantepe, semtlerini  kapsayan bölgede tarlaların metrekare fiyatlarının 10-20 TL arasında lokasyonuna göre değişim gösterdiği gözleniyor.”

 Fiyatlar 3 yılda dengelenir

ONKO Emlak, Diyarbakır'da mevcut süreçte stadyum ve yeni ceza evi yol güzergahının birinci derece yakın bölgelerinde gayrimenkul fiyatlarında yüksek artış görünse de önümüzdeki 3 yıl içerisinde fiyatların artacağının bekleniyor.
ONKO Gayrimenkul “Bu kapsamda imara açılan alanlar, bundan sonra yapılacak yatırımları da şekillendirecek. Bölgede henüz dengeye ulaşmayan değer artışlarının önümüzdeki 3 yıllık süreç içerisinde dengeye geleceği düşünülüyor.” 

                     ONKO Emlak 

Emlak ile ilgili konular Son Yazılar