Haberler

Diyarbakırda Emlak Fiyatları Düştü

Diyarbakırda Emlak Fiyatları Düştü

Güneydoğuda olaylar nedeniyle emlak fiyatlarında büyük düşüş yaşandı.

Artan olaylar, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde olaylarının etkisiyle emlak fiyatlarında düşüş yaşandı. Diyarbakır’da (ONKO Emlak) Genel Koordinatörü Hayri Karatay, olaylardan en fazla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin etkilendiğini, emlak sektöründe yaşanan durgunluğun piyasayı olumsuz etkilediğini söyledi. "Kentte Emlakçılar 900'den 500'e düştü. Olaylar nedeniyle çoğu kepenk kapattı, Ev sahipleri, 'Geleceğimiz belirsiz' diye evlerini satışa çıkardı" diyen Karatay, çatışmalar nedeniyle hiçbir müteahhidin ruhsat alıp yeni bina yapımına başlamadığını belirtti. İmkânı olanların da gelecek kaygısı ile parasını konuta yatırmak istemediğine dikkati çeken Karatay, "Şu anda bazı bölgelerde yüzlerce 'satılık' afişi görebilirsiniz. Eskiden günde 30,40 daire satılırken şimdi günde 5-10 daire satılmıyor" diye konuştu. Hayri Karatay 7 Ekim'den bu yana emlak sektöründe durgunluk yaşandığını, işler tamamen durdu. Bölgeden gitmek isteyen vatandaşların evlerini satışa çıkardıklarını belirten ONKO Emlak Koordinatörü Hayri Karatay, daha önce satılık ev ararken şimdi evleri satacak müşteri bulamadıklarını vurguladı. Karatay, "Diyarbakır'da şimdiye ekonominin bu kadar kötüye gittiğini görmedim.

               ONKO Danışmanlık 

ONKO Emlak dan Haberler Son Yazılar

 • Türkiye'nin Markalı Emlak Şirketleri

  SADECE EMLAKÇILIĞA ODAKLANIN: ONKO Emlak Danışmanlığı emlakcılık altyapısını ve kurumsal kimliğini ispatlayın. Uzun yılların emlak pazarlama tecrübesiyle daima yanınızdadır. Bölgen ..

  Tümünü Göster
 • Bayilik Veren Emlak Firmaları

  İyi Bir Emlak,Gayrimenkul Girişimcisi Olmak İçin Atılması Gereken Adımlar! 1. ONKO'YU TANIYIN ONKO Gayrimenkul kimdir? %100 Kazançlı emlak danışmanlığı Temsilcilik veren O ..

  Tümünü Göster
 • Gayrimenkul Danışmalığı Pazarlama

  Türkiye'de Gayrimenkul Pazarlama Desteği Bir Emlak firmasının (markanın) vereceği bayilik ve franchise için piyasa araştırması yapması, medya araçlarına reklam vermesi, pazar ..

  Tümünü Göster