Haberler

Gayrimenkul Danışmalığı Pazarlama

Gayrimenkul Danışmalığı Pazarlama

Türkiye'de Gayrimenkul  Pazarlama Desteği

Bir Emlak firmasının (markanın) vereceği bayilik ve franchise  için piyasa araştırması yapması, medya araçlarına reklam vermesi, pazar yeri bulması, müşteri hizmetleri sağlaması hatta satış danışmanı yetiştirmesi ve bayilik  vermesi ve sonrası destek vermesi bir pazarlama örneğidir. Bu bir süreç ve çok boyutlu çalışmadır. Üretimden önce başlar; satıştan sonra da devam eder.

Pazarlama, bir işletmenin temel fonksiyonudur. İşletmeye bağlı diğer tüm departmanlar, dolaylı veya doğrudan pazarlamaya hizmet eder.

Sözlük anlamıyla pazarlama nedir? dersek eğer: Pazar oluşturma ve pazara ürün çıkartarak satışa çevirme aktivitesidir. İngilizcesi marketing olan bu kelime, Türkçe’de pazar’dan türemiş.              

Pazarlama nedir sorusunun cevabını bakarsak; pazarlama sürecini  incelersek  geniş kapsamlı tanımı biraz daha netleştiririz.

Pazarlama Süreci

Pazarlama Yönetimi Süreci her ne kadar  farklı kelime veya cümlelerle ifade edilmiş olsa da temel  (mantığı) aynıdır. Bazı pazarlama dehalarına göre 5 aşamadan oluşabilir. Günümüzde pazarlama teknikleri çok çeşitlilik gösterdiği için bu süreci keskin sınırlarla sınırlandırmak doğru olmaz.

Pazarlama Süreci Temel Mantığı Şu Aşamalardan Oluşur

1- Araştırma: Bu süreç pazar ile ilgili fırsat ve benzeri araştırmaların yapıldığı süreçtir.

2-Hedefleme: Ürün konumlandırma, hedef kitle ve hitap kesimlerinin belirlendiği/uygulandığı süreçtir. Bu süreçte konumlandırma çalışması, ürünün avantajları ve farklarını tüketiciye kabullendirilmesi şeklinde işler.

3-Pazarlama: Ürün, fiyat, ve tutundurma aşamalarının bir arada değerlendirildiği süreçtir. Bu süreçte ürünün yapısı, modeli, rengi vs belirlenir. Ardından hitap edilen kesime ve piyasa şartlarına göre fiyatı biçilir. (Fiyatı etkileyen çok fazla faktör var) Sonrasında ise üretimden, tüketime kadar ürün akışı  planlanır ve reklam, iletişim gibi yöntemler kullanılarak tutundurma çalışmaları ile son bulur.

4-Takip: Bu aşamada ise geri bildirimler ve raporlar değerlendirilir. Elde edilen kar, potansiyel ve değerlendirilebilen potansiyel gibi unsurlar irdelenerek pazarlama stratejileri geliştirilir. Sürdürülür. 

ONKO Emlak, franchise’ lerini desteğe ihtiyaç duydukları her zaman özel pazarlama kadrosuyla destekler.

ONKO Emlak Franchiseleri, pazarlamadan eğitime seri ilanlara varıncaya kadar kendi alanında eğitimlerini tamamlamış uzman kadrolar tarafından sürekli desteklenmektedir. ONKO partnerlerine pazarlama konularında geniş kapsamlı destek sunmaktadır. Böylece müşterileriniz farklı emlak seçenekleri ile ikna edebilirsiniz. Etkin, profesyonel, hedef kitleye yönelik. Emlak  portföyümüzden seçiminizi yaparak avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Satış ve pazarlama desteği  A'dan Z'ye eğitim için buradayız. Satış ve Pazarlama Desteği: satış ve pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasında bayilerimizle birlikte çalışıyoruz.

ONKO Emlak dan Haberler Son Yazılar

 • Türkiye'nin Markalı Emlak Şirketleri

  SADECE EMLAKÇILIĞA ODAKLANIN: ONKO Emlak Danışmanlığı emlakcılık altyapısını ve kurumsal kimliğini ispatlayın. Uzun yılların emlak pazarlama tecrübesiyle daima yanınızdadır. Bölgen ..

  Tümünü Göster
 • Bayilik Veren Emlak Firmaları

  İyi Bir Emlak,Gayrimenkul Girişimcisi Olmak İçin Atılması Gereken Adımlar! 1. ONKO'YU TANIYIN ONKO Gayrimenkul kimdir? %100 Kazançlı emlak danışmanlığı Temsilcilik veren O ..

  Tümünü Göster
 • Gayrimenkul Danışmalığı Pazarlama

  Türkiye'de Gayrimenkul Pazarlama Desteği Bir Emlak firmasının (markanın) vereceği bayilik ve franchise için piyasa araştırması yapması, medya araçlarına reklam vermesi, pazar ..

  Tümünü Göster