Haberler

 Gayrimenkul Danışmanlığı Kariyer Planlaması

Gayrimenkul Danışmanlığı Kariyer Planlaması

Emlak Danışmanlaığı Kariyer Planlaması: 

  Neden emlak danışmanı olmalıyım?  

Başarı için yeterli iletişim kurma becerisine sahip ama mesleğinizden dolayı geleceğe endişeyle bakıyorsanız, ONKO Emlak danışmanı olmanız. Kendi işinizin patronu olmanız, müşterilerinizi motive edip yönlendirerek gelir düzeyinizi artırarak işinizde kolayca ilerlemeniz demektir. Müşteriniz bir aile olabildiği gibi bir müteahhitlik şirketler grubu veya başka bir kuruluş da olabilir. İletişimde kendinizi geliştirerek bu danışmanlık yelpazesinin her tarafında rol alabilir, kariyerinizde yukarıya çıkabilirsiniz. Konut satışıyla başlayıp yaptığınız pratikler ile kazandığınız beceriler sonrası ticari emlak ve komple işletme satışları da yapabilirsiniz. Her şeyden önce talimat almadan kazanabildiğiniz için kendinize saygınız artar.

Emlak danışmanlığını kurumsal bir firmada çalışmaya neden tercih edeyim?

İnternetin yaygınlaşmasıyla  çoğu meslek giderek kaybediyor. Ayrıca bilgisayar programları ile işler giderek daha da kolaylaştırılıyor hatta çoğu iş artık otomatlar tarafından yapılıyor. Bütün bunlar beyaz yakalıların giderek işsiz kalmasına sebep oluyor. Beyaz yakalıların büyük bir kısmı işsiz kalma korkusuyla tedirgin ve her şeye boyun eğmek zorundalar. Bu gidişle kendinizi sokakta bulmadan bir an önce  Emlak Bayilik işine yönlenebilirsiniz. En çok kazandıran satış işi de, Türkiye'de büyük hız kazanan emlak sektörüyle beraber, giderek daha değerli bir kariyer olan emlak danışmanlığı. Kolay iletişim kurabiliyor ve mesleğiniz kazandırmıyorsa fazla beklemeden emlak danışmanlığını denemelisiniz.                          

 Toplumdaki "emlakçı" algısını nasıl aşacağım?

Yerleşmiş emlakçı algısı yeni çıkan yasayla beraber tamamen aşılacak. İnternetin emlakçılık sektöründe yoğun kullanılmasıyla zaten eğitimsiz kişiler sektörden kopuyor, yerlerini yeni nesil eğitimli emlak danışmanlarına bırakıyorlar. Bir de bunun üstüne, yeni yasa ile üniversite mezunu olan emlak danışmanlarına verilecek tapudaki imza yetkisi ile danışmanın statüsünü fazlasıyla yükseltiliyor.

Bunlara ilaveten interneti kullanarak basit bir dükkânda çalışmıyor olmanız, müşterilerin hazır olması, sizin değil müşterilerin size ihtiyacı olması gibi avantajlar sizin başkalarının gözünde emlakçı algısını aşmanıza yardımcı olan diğer etkenlerdir.

 Ticari emlak danışmanlığı nedir?

Kariyer basamağında, ticari emlak danışmanlığı konut emlak danışmanlığına göre daha prestijli bir aşama sayılır. Ticari portföy sahipleri gizliliğe önem verdikleri için internetten duyuruda bulunmak çoğu zaman mümkün olamıyor.

Bizde ONKO Emlak Danışmanlık olarak ticari Emlakların pazarlamasını bire bir tanıtımlar ile yapıyoruz. Ticari portföy ve alım, satımı konusunda birikim sahibi olduğumuz için deneyimli danışmanlarımızın bize müracaatları halinde isteklerini yönetim kurulunda değerlendiriyoruz. ONKO Emlak Bayileri minimum aylık kazancı 5 bin $ . Olduğu için gözü yüksekte olanlara kariyer hedefi olarak emlak franchise bayiliğini öneririz.

Franchise modeli ne demektir? 

ONKO Emlak; Türkiye’de Franchise alana isim hakkı yanında iş yapabilmesi için somut destek veren Franchise modelidir. Bu yüzden kısa zamanda Türkiye'nin en hızlı büyüyen emlak danışmanlığı Franchise olma yolunda ilerliyoruz. Franchise alanın başarısı ön planda gelir. Bu nedenle, mesleki bilgilerin kritik noktaları eğitimlerde benimsetilir. Franchise alan bir kişi kısa bir süre sonra kazandığı deneyimlerle meslek sahibi olur. 

Franchise Bayilik Haberleri Son Yazılar