Blog

  • Anasayfa
  • Blog
  • Diyarbakır ve Güneydoğuda Emlak Fiyatları Düştü
Diyarbakır ve Güneydoğuda Emlak Fiyatları Düştü

Diyarbakır ve Güneydoğuda Emlak Fiyatları Düştü

DİYARBAKIR  EMLAK FİYATLARI:

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son dönemdeki olaylar nedeniyle emlak fiyatlarında düşüş yaşandı.

Son dönemde artan olaylar, Güneydoğu'da emlak sektörüne darbe vurdu, bölgede olaylarının etkisiyle emlak fiyatlarında düşüş yaşandı.

Kentte emlakçıların sayısı 1000'den 700'e düştü. Olaylar nedeniyle çoğu emlakcı kepenk kapattı. Ev sahipleri, 'Geleceğimiz belirsiz' diye dairelerini satışa çıkardı".

Çatışmalar nedeniyle hiçbir müteahhidin ruhsat alıp yeni bina yapımına başlamadığı görülüyor. İmkânı olanların da gelecek kaygısı ile parasını konuta yatırmak istemediği dikkati çeken önemli bir husus.

Şu anda bazı bölgelerde yüzlerce 'satılık' afişi görebilirsiniz. Eskiden günde 30,40 daire satılırken şimdi günde 3,5 daire satılmıyor.

ONKO Emlak Danışmanlığı 7 Ekim'den bu yana emlak sektöründe durgunluk yaşanması sebebiyle, emlak alım satım işlerinin tamamen durmasından dolayı halkımıza en avantajlı emlak satışını sürdürmektedir.

Bölgeden gitmek isteyen vatandaşların evlerini satışa çıkardıkları görülmektedir.

ONKO Emlak olarak Emlak Danışmanlırı daha önce satılık ev ararken şimdi evleri satacak müşteri bulamadıkları dikkat çekicidir. Diyarbakır'da ekonominin hiç bu kadar kötüye gittiği görülmemişti. Bunun sebebi Bölge’deki olaylardır.Bu olayların bir an önce son bulması Emlak Alım Satım İşleri'ni rahatlatacaktır.

              ONKO Emlak Gayrimenkul   

Emlak Haberleri Son Yazılar