Blog

 • Konut kredisinde tapu ve ipotek ile ilgili merak edilenler

  Konut kredisinde tapu ve ipotek ile ilgili merak edilenler Konut kredisi ile ev almaya karar verdiniz. Pek çok ev kredisi seçeneği arasından hesaplama ve karşılaştırma yaparak en uygun konut kredisi seçeneğine ulaştınız hatta ..

  Devamını Oku
 • Konut Kredisi Düşer Mi?

  Konut Kredisi Düşer Mi? Konut kredisi, halk arasında Mortgage ve ipotekli konut kredisi olarak bilinir. Finans kuruluşları tarafından konut sahibi olmak isteyenlere 1 ile 20 yıl arasında değişen vade ile sunulan ve son taksiti bitene kadar sa ..

  Devamını Oku
 • Ekspertiz Raporu Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

  Ekspertiz Raporu Hakkında Bilinmesi Gerekenler! Genellikle bankaların kredi için teminata aldıkları gayrimenkul için sermaye piyasası kurulu lisans diplomasına sahip kişilere düzenlettirdiği bilgi amaçlı rapordur. Bu rapo ..

  Devamını Oku
 • Arsa Payı Nedir?

  Arsa Payı Nedir? Arsa payı kat mülkiyeti kanunda belirtilen esaslara göre bina, apartman gibi taşınmaz yapılarda her bir bağımsız bölümün kat mülkiyeti bakımından sahip olduğu arsa hakkına denir. Kat mülkiyeti ya ..

  Devamını Oku
 • Ada Nedir? Çevresi yol, sokak veya akarsu ile belirlenmiş kara parçası ada olarak tanımlanır. Ada, bunun dışında iki farklı anlamda daha kullanılır. Bunlardan biri çevresi tamamen veya kısmen su ile çevrili toprak par&c ..

  Devamını Oku